Sizin Gelinliğiniz Nasıl Olmalı?

Sizin Gelinliğiniz Nasıl Olmalı?


Tarih:2.05.2012 Okunma :5285

Evlenecek her kadın güzel ve farklı bir gelin olmanın hayaliyle hazırlanır o özel güne. O yılın modası gelinliklere bakılır, dergiler taranır ama bir türlü karar verilemez gelinlik modeline.Evlenecek her kadın güzel ve farklı bir gelin olmanın hayaliyle hazırlanır o özel güne. O yılın modası gelinliklere bakılır, dergiler taranır ama bir türlü karar verilemez gelinlik modeline. Beyaz, krem, kabarık, balık etek, straplez, taşlı, incili, dantelli...Kendimden biliyorum; kararlarında net olan, kıyafet seçiminde karar vermekte hiçbir zaman zorlanmayan ben, gelinlik seçiminde oldukça zorlanmıştım.
 

Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; moda olanları tercih etmek yerine kendinize yakışanı seçmektir. Burada da öncelikli olarak vücudunuzu tanımanız ve bu yönde güzel olan gelinliği değil sizin vücudunuza yakışacak gelinliği seçmeniz gerekiyor.
Eğer vücudunuzda arka planda kalmasını istediğiniz bölüm varsa seçeceğiniz model ile bunu başarabilmeniz mümkün. Gelinlik modelinin yanında boyunuz ve kilonuza göre model seçmeniz daha uygundur. Model seçiminde etkili olabilecek bir diğer nokta da kabarık mı ya da dar kesim mi vücut yapınıza daha uygun.
 

Vücudunuzu tanımalısınız!
Her güzel gelinlik, herkesin üzerinde güzel durmayabilir. Bunun için yapmanız gereken beğendiğiniz gelinlik modelinin vücudunuz için uygun olup olmadığına karar vermektir.
Balık etinde bir gelin adayı iseniz beyaz renk sizin için yanlış bir seçim olacaktır, krem ya da kırık beyaz tercih etmeniz vücudunuzu beyaz renkteki kadar hacimli göstermeyecektir.
Eğer göbek yapınız çıkıntılı ise ‘çan etek’ olarak tabir edilen modeli tercih etmeniz, göbeğinizdeki fazlalığı gizlemenizde size yardımcı olacak ideal bir modeldir.
 

Peki ya zayıf gelin adayları!..
Sizler için de en uygun model kabarık etekli bir gelinlik modeli olacaktır.
 

Boyunuz kısa ise nasıl bir model tercih etmelisiniz?
‘V’ yakalı modeller boyu olduğundan daha uzun gösterdiği için kısa boylu gelin adaylarına ‘V’ yakalı gelinlikler tavsiye ediliyor. Bu model gelinlikler sayesinde boyunuz olduğundan daha uzun görüneceğinden daha hoş görünmenizi sağlayacaktır.
Bir diğer önemli unsur ise düğününüzü yapacağınız mekana göre gelinlik seçimi yapmaktır. Seçmek istediğiniz modelin düğün konseptinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin kır düğünlerinde papatya ve çiçeklerle tasarlanmış, rahat bir gelinliği tercih edebilirsiniz fakat, bu tarz gelinliği lüks bir otelde ya da havuz başı bir mekanda giyecek olursanız kesinlikle hoş görünmezsiniz. Böyle mekanlarda taşlı dantelli, ışıl ışıl daha ağır bir model seçmeniz uygun olacaktır.

Elif DEMİRTAŞ BİLİR

Back To Top