Mobilya Devi Lazzoni Ustalığını Şimdi De Turizm Sektörüne Taşıyor...lazzonı Hotel Açılıyor!

Mobilya Devi Lazzoni Ustalığını Şimdi De Turizm Sektörüne Taşıyor...lazzonı Hotel Açılıyor!


Tarih:5.08.2014 Okunma :4616

Mobilya sektöründe kişiye özel tasarımlarıyla farklı bir yer edinen Lazzoni, Yeni Rönesans mimarisiyle inşa edilen 5 yıldızlı oteli ile turizm sektörüne hızlı bir giriş yapıyor. 2014 Eylül ayında Sütlüce’de açılacak olan Lazzoni Hotel, doyumsuz Haliç manzarası karşısında konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.          Mobilya sektöründeki ustalığını turizm sektörüne taşımaya karar veren Lazzoni Mobilya, yeni yatırımının ilk adımı için son dönemde turizm yatırımlarının hızla arttığı Sütlüce bölgesini seçti. Eylül ayında faaliyete geçecek olan Lazzoni Hotel, yine Lazzoni Mobilya tasarımlarıyla özel dekore edilirken; beğendiğiniz her mobilyanın aynısını sipariş verme olanağı tanıyor. 133 oda 275 yatak kapasitesinde, 5 süit, 13 junior süit ve 3 jakuzi süit şeklinde tasarlanan otel, estetik ve mimari detayları bir arada bulunduruyor. Her türlü organizasyon ihtiyacına cevap verebilecek toplantı salonları, 550 metre karelik muhteşem balo salonu, SPA merkezi ve kapalı yüzme havuzu bulunan Lazzoni Hotel’in, iş dünyasına ve kongre turizmine de ev sahipliği yapması amaçlanıyor.

                    

         İstanbul’un turizm sektöründe yıldızının giderek parlamasıyla birlikte şehir otelciliğine yeni bir soluk getirmek adına hayata geçirilen projede her detay üzerinde incelikle durulmuş, otel turizm, finans, iş ve eğlence merkezlerine eşit uzaklıkta konumlandırılmış.


Şehir Otelciliğinin Yükselişi


        Lazzoni Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karabulut, şehir otelciliğine yeni bir soluk kazandırmak istediklerini, bu sebeple farklı bir konsepte yatırım yaptıklarını belirterek; “Haliç, tarihi dokusu olan özel bir yer. Lazzoni Hotel o dokunun görselliğine bir katma değer kazandırarak Yeni Rönesans mimarisine uygun olarak inşa edildi. Uzun yıllar Lazzoni markasını evlerinde misafir eden herkesi ağırlamak sırası şimdi bizde. Bizi tercih edenlerin en özel anlarını paylaşmak, hayatlarına aşkla değer katmak için ‘Lazzoni Hotel’e hoş geldiniz’ demeye hazırlanıyoruz.” dedi.


        Lazzoni Hotel’in turizm adına yeni yatırımların arttığı bir bölgede olmasını fırsat olarak değerlendiren Yaşat Karabulut, İstanbul'un dünya turizm pastasındaki payının artacağına inandıklarını ve bu yüzden İstanbul’a yatırım yaptıklarını belirtti. Büyük bir titizlikle hayata geçirilen projenin İstanbul’a ve turizm sektörüne yeni bir soluk kazandırması bekleniyor.


Yönetim Deneyimli Turizmci Gürhan Sayar’a Emanet


        Lazzoni Hotel’in genel müdürlüğünü üstlenen Gürhan Sayar, otel işletmeciliği konusunda başarılı işlere imza atmış bir isim. 1996-99 yılları arasında Swiss Hotel Management School’da eğitim alan Sayar, 2006 yılına kadar Swissotel Executive Floor’da supervisor olarak çalışmış. 2006-2009 yılları arasında Swissotel İstanbul’da görev yaptıktan sonra Swissotel Chicago’ya gece müdürü olarak transfer olmuş ve sırası ile Guest Relations Manager ve Guest Services Manager pozisyonlarına yükselmiş. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın açılış ekibinde görev alan Gürhan Sayar, Hotel Manager görevi ile gruptan ayrılmış.

 

Back To Top