If Wedding Fashıon İzmir Turkey 2016

If Wedding Fashıon İzmir Turkey 2016


Tarih:30.09.2015 Okunma :7040

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, fuarcılık sektörünün öncü kuruluşu İZFAŞ tarafından düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 2 – 5 Şubat 2016 tarihlerinde 10. kez organize edilecek. Gelinlik fuarı, 10. Yıl coşkusunu fuarizmir’de yaşayacak.Alanında Avrupa’nın en büyüğü ve sektörün Küresel Fuar Endüstrisi Birliği (UFI) onaylı tek fuarı IF Wedding Fashion İzmir 10. yılında da İzmir’den Türk marka isimlerini dünyaya duyurmaya devam edecek. Fuar, yerli ve yabancı sektör temsilcilerini “Gelinliğin Başkenti” İzmir’de birkez daha buluşturacak.Her yıl dünyanın dört bir yanından ağırladığı yabancı alım heyetleri ile gelinlik sektörü ihracatına katkı koyan IF Wedding Fashion İzmir’e, başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçi getirmek için çalışmalar sürüyor.
 
Öte yandan dünyaca ünlü modacılara ev sahipliği yapan gala gecesi, genç stilistlere yeni bir yarışma ve keşfedilme fırsatı sunan Gelinlik Tasarım Yarışması, katılımcı solo defileleriyle 2 – 5 Şubat 2016 tarihlerinde İzmir’de moda rüzgarı esecek.
Sektöre yönelik ve yalnızca profesyonel alıcıya hitap eden fuarda; gelinlik, damatlık, abiye giyim ürünleri sergilenecek.
 
IF Wedding Fashion İzmir 2016 – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) partnerliğinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı, İzmir Ticaret Odası, T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) ve Mimar Kemalettin Moda Merkezi’nin destekleriyle gerçekleştiriliyor.
Türkiye’de gelinlik sektörüne genç tasarımcılar katmak ve sektöre ivme kazandırmak amacıyla düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir Fuarı 7. Gelinlik Tasarım Yarışması’nın bu yıl ki teması “İzmir Gelini” oldu.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından fuarizmir’de düzenlenecek olan IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 2 – 5 Şubat 2016 tarihlerinde 10. kez gerçekleştiriliyor. 
 
Fuar kapsamında organize edilen Gelinlik Tasarım Yarışması bu yılda genç yeteneklerin sektörle buluşmasına aracılık edecek.  Teması “İzmir Gelini” olarak belirlenen Gelinlik Tasarım Yarışması, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) işbirliğinde ulusal ölçekte 7. kez düzenleniyor. 
 
Başvurular Başladı
7. Gelinlik Tasarım Yarışmasına; Türkiye ve KKTC vatandaşı en az lise veya dengi okul mezunu olan 18 yaşını doldurmuş ve 40 yaşını aşmamış, daha önce bu yarışmada ilk üç dereceye girmemiş, moda sektöründe tanınmış bir isim veya marka, sektöre yönelik ürünlerle ilgili kendi adına kayıtlı bir iş yerine sahip olmayan ve sektör ile ilgili bir kurum ya da kuruluşta eğitimci olmayanlar başvuru yapabilir. 
 
Projeler en geç, 15 Aralık 2015 tarihi, saat 17.00’a kadar elden, posta veya kargoyla İZFAŞ’a teslim edilebilir. Yarışmanın yarı final elemesi 1 Şubat 2016, dereceye girenlerin ödül töreni ise 03 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Yarışmada dereceye girenlere ödül olarak birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 5 bin TL, üçüncüye 5 bin TL verilecek. 

Back To Top