Hilton İstanbul Bomonti’den Kusursuz Düğün Rehberi

Hilton İstanbul Bomonti’den Kusursuz Düğün Rehberi


Tarih:18.08.2014 Okunma :4675

Şık, kusursuz ve görkemli düğünlerin adresi Hilton İstanbul Bomonti’nin uzman düğün organizatörleri, dünya evine girmeye hazırlanan çiftler için kusursuz bir düğünün püf noktalarını anlattı.İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti, 12.000 metrekarelik açık ve kapalı etkinlik alanı, dünya mutfaklarından en leziz örnekleri sunan düğün menüleri ve yüksek tavanlı,kolonsuz balo salonları ile unutulmaz düğünlere ev sahipliği yapıyor.

 

Yemek davetlerinden leziz kokteyllerle renklendirilen teras partilerine, farklı istek ve talepleri karşılayan geniş bir seçenek yelpazesi sunan oteldeki düğünlerin organizasyonu, her detayı özenle planlayan ve düğün stresini keyfe dönüştüren düğün organizatörleri üstleniyor. Uzman organizatörlerin dünya evine girmeye hazırlanan çiftlere tavsiyeleri şöyle:

 

MEKAN VE TARİH İÇİN ELİNİZİ ÇABUK TUTUN

 

İstediğiniz tarihi alabilmek için elinizi çabuk tutmalısınız. Resmi ve dini tatiller ile önemli etkinliklerinin gerçekleşeceği günleriyse şimdiden takviminizden çıkarın. Diğer yandan istediğiniz konsepte uygun bir mekan seçmeniz de önemli. 2014’te revaçta olan düğüntrendlerinden bazıları, 2015’te de popülaritesini koruyacak. Örneğin önümüzdeki dönemde de klasik ve romantik düğünlerin yükşelişine şahitlik edeceğiz. Hilton İstanbul Bomonti, 2371 metrekarelik alana ve 9 metrelik tavan yüksekliğine sahip Grand Ballroom ve doğal gün ışığı alan 883 metrekarelik, teras erişimli Crystal Ballroom ile her konsepte uyum sağlayabilecek, özel düğün mekanları sunuyor.  

 

LCV’LERE VE OTURMA DÜZENİNE DİKKAT!

 

Düğün tarihi yaklaştıkça en çok stres yaratan unsurlardan biri de ülkemizde henüz alışkanlık haline gelmeyen ve son dakikaya bırakılan LCV’ler. Yalnızca yakın arkadaşlarınızı kendiniz arayıp, diğer konukların aranmasını ve oturma düzeninin belirlenmesini aile büyüklerine bırakabilirsiniz.

 

DÜĞÜNE GELİN HAMAMIYLA HAZIRLANIN

 

Düğün öncesi çiftlere stresten kurtulmak için uzun doğa yürüyüşleri yapmalarını, sebze-meyve ağırlıklı beslenmelerini ve uyku düzenlerine dikkat etmelerini öneriyoruz.Düğününü Hilton İstanbul Bomonti’de yapan çiftler içinse özel fırsatlar sunuyoruz. Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük eforea:spa at Hilton’ında düğün günü öncesinde bekarlığa veda partileri ve kına geceleri düzenlenebiliyor. “Gelin Hamamı” kapsamında ise, gelin ile konuklar düğün gününde geleneksel hamam uygulamasını günümüzün en gelişmiş bakım olanaklarıyla buluşturan seçenekler arasında tercih yapabiliyor. “Çiftlere Özel Romantik Spa Pakedi” kapsamında da,çiftler düğünün ertesi günü kendilerine sunulan balayı kahvaltısının ardından spa içerisindeki özel bir süitte, mevye ve şarap ikramı eşliğinde diledikleri bakımlardan faydalanabiliyor. 

 

YEMEĞİ RİSKE ATMAYIN

 

Düğünde sunulacak yemekler, hem lezzetleriyle hem de sunum ve servisleriyle konuklarınızın en çok dikkat edeceği unsurlar arasında yer alıyor. Bu nedenle birbirleriyle uyumlu lezzetleri buluşturan menüleri seçmeli, sunulan yiyeceklerin tazeliğinden emin olmalı ve sunumu, servisi profesyonellere bırakmalısınız. Hilton İstanbul Bomonti’nin dünyaca ünlü, ödüllü şefi Yannis Manikis, deneyimli ekibiyle konuklarınıza en az düğününüzün kendisi kadar unutulmayacak bir yemek deneyimi vaat ediyor.

 

GELİNLİĞİNİZ MEKAN İLE UYUMLU OLMALI

 

Gelinliğiniz mekanla uyumlu olmalı. Düğünü Hilton İstanbul Bomonti gibi görkemli bir mekanda yapıyorsanız, uzun kuyruklu bir gelinlikle balo salonuna muhteşem bir giriş yapabilirsiniz. Girişin ardından hareketinizi kısıtlayan parçaları çıkarabildiğiniz gelinlik modellerini seçmek, gece boyunca rahat etmenizi sağlayacaktır. Kır düğünü istiyorsanız, kat kat danteller ve ağır taftalar yerine etekleri uçuşan bir gelinlik seçmenizi tavsiye ederiz.

 

KONUKLARINIZA JEST YAPMAYI UNUTMAYIN

       

Uzaklardan, farklı şehirlerden gelen konuklarınız varsa, düğünü gerçekleştireceğiniz otelde onlar için yer ayırtarak hoş bir jest yapabilirsiniz. Ertesi gün içinse güzel bir brunch organizasyonu yapmanızı öneririz. Düğün tarihinizde doğum günü veya evlilik yıldönümü gibi özel günlerini kutlayan davetlileriniz varsa, onlara da renkli bir jest yapabilir, ufak bir hediyeyle bu davetlileri kutlayabilirsiniz.

 

AFTER PARTY İLE DÜĞÜNÜ UZATIN

 

Geleneksel düğün töreninin ardından sadece gelin ve damadın yakın arkadaşlarının davet edildiği bir after party düzenlemek, genç çiftlerin gittikçe daha çok tercih ettikleri bir seçenek. Misafirlerin birbirlerinden kopmasını engellemek ve zaman kayıplarını önlemek için, after party’lerin aynı çatı altında yapılmasını tavsiye ediyoruz. Hilton İstanbul Bomonti’de, hem düğünün yapıldığı balo salonlarında hem de 34. kattaki muhteşem İstanbul manzaralı rooftop bar Cloud 34’te AfterParty düzenlemek mümkün. Gelin ve damat; dekoru, DJ ve içki servislerini kendi istekleri doğrultusunda tümüyle düğünlerine özel bir konseptle yeniden düzenleyebiliyor.

 

Back To Top