Eglenceo Organizasyon Franchise & Bayilik Vermeye Başladı

Eglenceo Organizasyon Franchise & Bayilik Vermeye Başladı


Tarih:6.03.2017 Okunma :3371

20. Yılını dolduran sektörün lider firmalarından Eğlence Organizasyon 20. Yılın Şerefine Franchise vermeye başladı.3,000 metrekare gibi ciddi bir depoya sahip olan Eğlence Organizasyon firması kurumsal adıyla EGLENCEO artık ülke genelinde şubeleşip organizasyon işini daha farklı, daha profesyonel ve şubeli bir hale getirmek için kolları sıvadı. İlk Franchisesini Beylikdüzü’ne veren firma deposunda bulunan 1,000 farklı ürün ile sektörün fiyat belirlemesini de elinde tutmaktadır. Masa çeşitlerinden sandalye çeşidine kadar binlerce ürünü deposunda bulundurmaktadır. Düğün, davet, lansman gibi farklı organizasyonlar için farklı ürünleri bünyesinde bulunduran firma katılmış olduğu fuarlarda farklı konseptler hazırlayarak müşterilerinin de ilgisini çekmektedir. Eğlence Organizasyon firma sahibi Gültekin Tepe işini nasıl büyüttüğünü bize şöyle özetledi. Çalışmak, çalışmak, çalışmak. Yirmili yaşlarında çok daha fazla çalıştığından bahseden Tepe şimdilerde gençlere fırsat verip bayilik ve franchise ile birlikte kazanacaklarını söylüyor.

 Tepe’ye Sektörü nasıl değerlendirdiği hakkında sorular sorduğumuzda ise şu cevapları aldık.

 Tepe: Düğün ve davet organizasyon işlerinin sezonsal olmasından dolayı sektörde ayakta kalmak biraz zorlaşmaya başladı güçlü firmalar bile sezonun kötü geçmesiyle birlikte kış döneminde sıkıntılar yaşamakta. Yazın üç ay gibi kısa bir süre iş yapıp kış boyunca iş kovalamak bazen gerçekten firmaları bezdirmekte bu yüzden birlikte hareket eden ve güçlü firmaların şemsiyesi altında kalan firmalar daha uzun soluklu olmakta.

 Düğünlerin krizden ve terörden etkilenip etkilenmediğini sorduğumuz Gültekin Tepe bu konuda da şunlardan bahsetti.

 Tepe: Etkilenmedi dersek büyük bir yalan söylemiş oluruz. Dışarıdan bakan kişiler ve firmalar sektörün krizden etkilenmemesinin pek mümkün olmayacağını çünkü düğün yapmak isteyen çiftlerin krizden dolayı düğünden vazgeçecek fikirlerinin bulunmadığını söylemekteler. Bu doğru bir yaklaşımdır fakat bundan beş yıl önce yaptığımız şaşalı düğünler, büyük bütçeli düğünler artık yok. Çiftler düğün yaparken en küçük detayı bile hesaplayıp bütçelerini ona göre hazırlıyorlar. Bütçe hazırlarken düğün için bütçeyi daraltıp daha çok ev almak, eşya almak üzerine yoğunlaşıyorlar. Eskiden düğün yaparken müşterilerimiz daha fazla para harcar ve pek hesap kitap yapmazdı ama artık farklı firmalardan teklifler alıp birbirleri ile karşılaştırarak karar vermeye başladılar.

Neden franchise vermeye başladınız?

 Tepe: Organizasyon işine bilende bilmeyende girmeye başladı. Hiçbir eğitimi olmayan ve organizasyon firması kurup batıran o kadar çok firma olmaya başladı ki inanın sayısını ben bile bilmiyorum. Müşterilerden sık sık başka firmaların “bizi rezil ettiler”, “ organizasyonumu mahvettiler” gibi şikayetler duymaya başladık, bunun üzerine bu işe el atmaya karar verdik. Sektörde çok iyi firmalar var bu iş profesyonelce yapılacak bir iş. İşi almak önemli fakat işi hakkıyla yapmak çok daha fazla önemli.

 Biz francise vererek organizasyon işi yapmayı düşünen girişimcilere bir fırsat doğuruyoruz. Madem etkinlik sektörüne girmek, düğün yapmak istiyorsunuz o zaman doğru kişiler ile birlikte yapın diyoruz. Şubenizi açıp müşterileriniz bulun etkinliği yapmak bize kalsın. Müşterileriniz memnun olsun ve size tekrar tekrar iş versin diyoruz.

 

 

Back To Top