Damadın Da Çeyizi Olur

Damadın Da Çeyizi Olur


Tarih:31.12.2011 Okunma :7941

Evlenirken sadece gelinlerin çeyizi olmaz; damatlara da kız tarafının alması gereken eşyalar vardır.Müstakbel eşiniz için alışverişe çıkacaksanız, ona almanız gerekenlerin tam olarak neler olması gerektiğini bilmelisiniz. Bu hediyeleri götürürken adetlere uygun olarak bir bohçaya koyabilir ya da şimdilerde moda olan süslü sepetlerden alabilirsiniz.
Gömlek
 
Damat çeyizinde olması gerekenlerden biri de her zaman giyebileceği bir gömlektir. Genelde gömlek seçiminde beyaz ya da açık renkler tercih edilir. Çünkü açık renklerdeki gömlekler daha kullanışlıdır ve isterse spor isterse şık görünebilir.
 
Kravat
 
Aldığınız gömleğe uygun bir kravat almalısınız. Böylece şık bir yere gideceği zaman gömleğiyle birlikte kravatını da takabilir. Renk seçimi önemli değildir, gömleğe uygun olması yeterlidir.
 
Pijama takımı
 
Damadın çeyiz bohçasına pijama takımı mutlaka konur. Genelde klasik modeller alınsa da daha kullanışlı olması için eşofman takımı da almayı tercih edebilirsiniz. Böylece sadece evin içinde değil hafta sonu gezmelerinde de bu takımı rahatlıkla kullanabilir.
 
İç çamaşırı
 
Müstakbel eşinize alacağınız hediyeler arasında mutlaka bir takım iç çamaşırı bulunmalıdır. Çeyizde genelde beyaz renk tercih edilir. İç çamaşırı takımına bir çift de çorap eklemeniz gerekir.
 
Bornoz
 
Gelin çeyizinde olan bornoz erkeğe götürülen çeyiz hediyesinde de olmalıdır. Kendinize aldığınız bornozdan bir de eşiniz için alabilirsiniz. Böylece o da banyodan çıktığında rahat edebilir.
 
Ekstra hediyeler
 
Eğer müstakbel damat adayına alacaklarınızın farklı olmasını istiyorsanız şunları da bohçaya koyabilirsiniz…
 
Kol düğmeleri: Damat adayı her zaman şık giyinmeyi seviyorsa kol düğmeleri onun için kullanışlı bir hediye olacaktır.
 
Traş makinesi: Eğer traş olurken makine kullanıyorsa bu hediye onun için oldukça değerli olacaktır. Böylece traşla çok fazla zaman kaybetmez.
 
Parfüm: Erkek çeyizinde parfüm de önemlidir. Bu nedenle traş sonrası losyonuyla birlikte bir parfüm de almalısınız.

Bu makalenin tüm hakları , GelinDamat.com Gelin Damat Dergisine aittir.

Sadece " Kaynak: www.gelindamat.com " ibaresi ile kopyalanabilir / yayınlanabilir.

Aykırı durumlarda kişi ve kurumlara yasal işlem başlatılacaktır.

Back To Top