Cildiniz O Muhteşem Güne Hazır Mı?

Cildiniz O Muhteşem Güne Hazır Mı?


Tarih:20.04.2015 Okunma :4856

Bahar yaklaşıyor, düğün mevsimi kapımızda! Güzellik ve bakım sektörü gelinler için seçenekler oluşturmaya başladı bile! O muhteşem gün geldiğinde bembeyaz gelinliğinizin içinde ışıl ışıl bir cilde sahip olmak ister misiniz ?Bu yoğun ve güzel süreçte ruhunuzu dinlendirebilmeniz için en iyi yöntemlerden biri de cilt bakımı seanslarıdır. Terapi niteliğinde, güzel kokulu mumlarla, profesyonel cilt bakımı ürünleriyle , rahatlatıcı bir müzik eşliğinde,maske , özel cihazlar ve masajlar sayesinde , cildinizi ölü hücrelerden arındırıp taze bir görünüme kavuşmak, gözlerinizi kapatıp o eşsiz güne hazırlanmak bütün gelin adaylarının hakkı! Düğün öncesi kendinizi şımartıp bu deneyimi yaşayabilirsiniz ve hatta yaşamalısınız!Cilt bakım uzmanınızın yönlendirmeleri size bu konuda ışık tutacaktır.Peki bu güzel deneyimi nerede yaşayabilirim diyorsanız gelindamat.com sitesinde  sizler için hazırlanmış mekan rehberine göz atabilirsiniz.Bunun yanında  kendi kendinize uygulayabileceğiniz  önerilerim de var elbette.
Eğer kuru bir cilde sahipseniz ki kış aylarını geride bıraktğımız için cildin kuruması kaçınılmaz olabiliyor.Dışarı çıkmadan önce mutlaka bir güneş koruyucu ile  cildinizi koruma altına almalısınız.Merkezi ısıtma ve aircondination  sistemlerinden ve sık hava değişimlerinden uzak durmalısınız. Peeling  yapıp  cidinizi temizledikten sonra nem maskesi uygulayabilirsiniz. Ardından da cilt bakım kreminizi…Yağlı ,sivilceli veya akneli bir cilde sahipseniz peeling yapıp cildinizi temizledikten sonra kil maskesi sizin için en doğru uygulama olacaktır.Sebum(yağ) üretimini azaltmak için, doğal limonlu sabunla cildinizi yıkayabilirsiniz. Sonrasında tonikle gözeneklerinizin sıkışmasını sağlayabilirsiniz. En doğal tonik maden suyudur.

Düğün gününe cildinizi hazırlarken, taze meyve sebze içeren dengeli bir beslenme tarzı, yeterli miktarda su tüketimi, düzenli egzersiz,sigara içmemek ,alkol kullanımının kontrolü, sert zedeleyici bakımlardan kaçınmak ve cildi temiz tutmak çok önemlidir. Unutmayalım ki dışardan yaptığımız bakımlar kadar içeriden de cildimizi koruma altına almalıyız.

Bu önerileri dikkate aldığnız takdirde  2015’ in en güzel cildine sahip gelini sizsiniz! Düğün foğoraflarınıza her baktığınızda sağlıklı, parlak ve ışıltılı bir cilt sizleri bekliyor. Eskilerin deyimiyle ‘bir yastıkta kocamanız dileğiyle!.. ’ 

Yazar: Mesut Özuzun  
Back To Top