Büşra Edebali

Fiyat Aralığı
1000 - 1500 TL
GelinDamat.com
% 10 İNDİRİM

Pazar Günü : Açık

Ek Özellikler :
  • Haute couture
  • Kredi Kartı
  • Özel Dikim
  • Online Satış


Büşra Edebali Hakkında

                    6 nisan 1983 yılı, Ankara doğumlu Türk tasarımcı Büşra Edebali’nin çocukluğundan bu yana güzel sanatlara ve tasarıma olan ilgisi daha küçük yaşlardan onun tasarıma olan yeteneğinin alt zeminini oluşturdu. Özgün, farklı ve kendine has dokunuşlarla zenginleştirilmiş tasarım ürünleriyle kendini her seferinde bir adım daha geliştiren Büşra Edebali, tasarım alanındaki ilk adımını 2002 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Grafik Tasarımı bölümüne girerek attı.

Grafik tasarımı bölümünü tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede 2004 yılında Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı bölümünü kazanarak moda kariyerindeki ilk büyük hayalini gerçekleştirdi. Böylelikle çalışmaları ile tasarımlarını gerçek hayata geçirme becerisini kazandı. Üniversite eğitimi boyunca ve sonrasında birçok uluslararası sergi ve yarışmalarda yer alarak tasarımcı kimliğini adım adım ortaya koymaya başladı. 2007 yılında Ege İhracatçılar Birliği Moda Tasarım yarışmasında ve Denimder Moda Tasarım yarışmasında finalist olarak yer aldı.

 

2008 yılında mezuniyet kolleksiyonundan sonraki ikinci kolleksiyonunu deri üzerine çalıştı. Bu çalışmasını Lonra’daki özel bir tasarımcıya freelance kolleksiyon hazırlayarak sürdürdü. 2009-2010 ve 2011 yıllarında İzmir’de düzenlenen birçok moda tasarım festivaline katıldı. Bir yandan home office çalışarak birçok tasarım ürünü üretip bunları çeşitli konsept butiklerde satışa sunarak markalaşma yolunda sağlam adımlarla ilerlemeye devam etti. Bu uzun eğitim yolculuğu ve elde ettiği başarılar, kendi dünyası ve duygularını tasarım sürecinde keşfetmesini sağladı. 2011 yılında genç bir tasarımcı ve kadın girişimci olarak kendi markasını geliştirmek amacıyla çıktığı bu yolda, İzmir Alsancak’ta Büşra Edebali Fashion Design House’u kurarak yıllardır hayalini kurduğu moda tasarım evi fikrini hayata geçirdi. Farklı, güçlü, kendine özgün vizyonu sayesinde, romantik, şık, zarif ve hayal dünyası geniş bayanlar için özel tasarımlar yapmaya başladı. Bu süreç içerisinde hazırlamış olduğu gösterişli fakat bir o kadar da naif gece elbiseleri ve gelinliklerle kısa sürede geniş bir müşteri kitlesine ulaştı. Bundan sonraki hedefi, sayılı Türk Moda Tasarımcılarından biri olmak ve bu hedefini uluslararası moda tasarım dünyasına taşımaktır.


FOTO GALERİ

KAMPANYALAR


İLETİŞİM

Adres:
1444 Sokak No : 8 Daire : 1 Sırma Apartman Alsancak/İZMİRHarita
Ücretsiz Fiyat Teklifi Al
Fiyat , bilgi ve tüm sorularınız için mesaj gönderin.

Back To Top