Benimle Roma’da Evlenir Misin?

Benimle Roma’da Evlenir Misin?


Tarih:6.08.2014 Okunma :6508

Tarihi sokakları, büyüleyici havasıyla aşkın şehri Roma, Türkiyeli gelin ve damatlar için unutulmaz bir nikâh salonu gibi. Roma’da evlenmek isteyen çiftlere sorunsuz bir nikâh süreci için profesyonel destek veren bir kurum bile var.Yurtdışında nikâh ya da evlilik organizasyonlarındason yıllarda önemli bir artış yaşandığı görülüyor. Bu özel gün için yabancı birülkeyi seçen Türkiyeli gelin ve damatlarsa en çok Avrupa ülkelerine ilgi gösteriyorlar. Hayatlarının en mutlu anı için yurtdışınıseçen çiftlerin tercih ettiği en gözde şehirlerden biri de Roma.    


‘Hayırlı bir iş’
Nikâh her detayın çok mühim olduğu bir organizasyon. Ancak bir de yabancı birülkede yapılacaksa daha titiz bir hazırlık gerektiriyor. Örneğin nerede hangikuaföre gitmeli, fotoğraf ve video çekimlerini kim yapacak, hangi otelde konaklanır,düğün arabası ve süslemesi nasıl ayarlanacak, düğün yemeği ya da eğlencesi içinuygun mekân neresidir, tüm bunları yabancı bir şehirde sorunsuz bir şekildeorganize etmek güç. Üstelik sadece nikâh töreni değil düğün de yapılacaksaişler çok daha zorlaşabiliyor. Peki evlenecek çiftlerin tüm bu ihtiyaçlarıprofesyonel bir destekle karşılansa nasıl olur?    

İştebu ihtiyacı görüp ‘hayırlı bir iş’ yapanlar da var. Uzun yıllar İtalya’dayaşayan Abdullah Alemdar da Roma’da evlenmek isteyen çiftlerin yaşadığı güçlüklereyakından tanık olmuş bir isim olarak, evlenecek çiftlerin nikâh ve düğünsürecindeki ihtiyaçlarını karşılamaya karar vermiş. Roma’da evlenmek isteyenbir Türk çiftle ilgili tanık olduğu bir anısını da şöyle anlatıyor:  “Roma’da yağmurlu bir günde evlenecek birçift taksiyle konsolosluğa gelmişti. Ancak konsolosluğa girişte kapı kimlikkontrolleri için gelenlere hemen açılmıyor, bir süre kapının önünde beklemenizgerekiyor. Nikâh saatinin geçmemesi için zorunlu olarak araçtan inen gelininkapı önündeki bekleme süresinde makyajı ve saçı aşırı yağıştan dolayı bozuluncaoturup hüngür hüngür ağladığını gördüm. O genç çifte bir şemsiye tutacak biribile yoktu. Hayatlarının belki de en güzel anı küçük bir kâbusa dönüşmüştü. Buolay ve yaşanan diğer sorunları bilen biri olarak Roma’da evlenmek isteyençiftlere yardımcı olmak istedim.”    

Kurduğuşirketle, evlilik için Roma’yı düşünen çiftlerin mutluluklarını engelleyecekhiçbir soruna imkân vermeden, Türkiye ve İtalya ayağındaki saha organizasyonlarıile diğer tüm nikâh işlemlerini yerine getiriyor. Alemdar, yaptıkları işi, “Dünyanınen romantik şehirlerinden biri olan Roma’da evlenmek isteyen çiftlerehazırlığın her kalemi ve adımını sorunsuz bir şekilde tamamlamak için yardımcıolmak” diyerek özetliyor.  Alemdar, hemorganizasyon tecrübesi, hem de İtalya asıllı bir şirket olmaları sebebiyle çiftlerinbu özel günlerini eksiksiz bir organizasyonla ölümsüz anlara dönüştürdüklerinikaydediyor.

 

DileyeneVenedik turu da var
Roma’da evlilik organizasyonunda çiftlerin bu çok özel seyahati tümayrıntılarıyla planlanıyor. Türkiye’deki adreslerinden VIP araçlarla havaalanınaalınan çiftler Roma’ya inişte yine VIP araçlarla konaklayacakları otelebırakılıyor. Bölgedeki otellerin bir sunumu yapılan çiftler konaklayacaklarıotelleri kendileri seçebiliyorlar. Çiftlere kaldıkları otelde kuaför ve makyözhizmeti de veriliyor. Evlenecek çifte tüm organizasyon boyunca her an eşlik edenbayan asistan da özellikle gelinlere kusursuz bir nedimelik yapıyor. Nikâhtöreninin ardından Roma’nın en romantik noktalarında fotoğraf ve video çekimleriyapılıyor. Gelin ve damat, nikâhın ardından konuklarıyla birlikte Roma’nın en şıkrestoranlarında ‘ilk yemek’lerini yiyor, dilerlerse Roma’nın en seçkin gece kulüplerindeeğlencelere de katılabiliyor. Organizasyonun ardından Türkiye’ye dönen çiftleryine havaalanında karşılanarak evlerine kadar bırakılıyorlar. Tüm bu hizmetlerdışında çiçeği burnunda gelin ve damatların farklı talepleri de karşılanabiliyor.Örneğin dileyen çiftlere nikâhın hemen ardından Venedik’te bir gondol sefası,İtalyan mutfağının en seçkin örneklerini sunan bir restoran, renkli geziler yada kültür turları da önerilirken çiftlerden gelecek sürpriz talepler de yerinegetiriliyor. 
Back To Top